Používáním webu wellnessdobrichovice.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
logo

Sauna

Finská sauna 

teplota 85°C - 105°C 

Horkovzdušnou lázeň s výraznými ozdravnými účinky na lidské tělo i psychiku využívají lidé již více jak tisíc let. Nejznámější, finská sauna, Vám díky intenzivnímu pocení pomůže z těla odstranit jedovaté látky, silné prohřátí posiluje funkce krevního oběhu a termoregulaci organismu.

Účinky saunování :

  • posiluje imunitní systém
  • z těla se vyplavují toxické látky
  • uvolňuje napětí a stres
  • příjemný odpočinek po náročném dni. 

 

Pro dokonalé schlazení můžete použít ochlazovací vědro nebo ledovou tříšť.

Těm, kterým nestačí studená sprcha, doporučujeme použít ochlazovací vědro. Jemnějšího ochlazení docílíte masírováním těla  krystalky ledové tříště, kterou zvlášť ženy ocení i jako peeling kůže.Ochlazení těla po pobytu v ohřívárně tak máte zcela pod kontrolou a ještě děláte něco pro svou krásu.

 

Kapacita sauny je až 12 osob.

V ceně je zahrnuto půjčovné prostěradla. 

 

Infrasauna

teplota 40-70°C

Infrasauna využívá k předání tepla speciální infrazářiče, které pomocí infrapaprsků hloubkově prohřívají tkáně a svaly. Saunování probíhá za nižších teplot, proto nedochází k velkému pocení, jako ve finské sauně. Po saunování v infrasauně by nemělo proběhnout žádné velké ochlazení. 

Infrasauny se nejčastěji využívají pro prohřátí svalů před cvičení, k rehabilitaci pohybového ústrojí či k relaxaci.

 

Zapnutí infrasauny po předchozí rezervaci na fit@wellnessdobrichovice.cz nebo tel. 226 230 920.

 

Saunové ceremoniály

Zažijte saunu jinak

Saunový ceremoniál spojuje blahodárné účinky finské sauny a aromaterapie s originální dramaturgií. Během 10-15 minut dlouhého ceremoniálu zkušený saunér pokládá postupně na kameny koule z ledové tříště, čímž zvyšuje vlhkost a tím i pocitovou teplotu v sauně. Tříšť kombinuje čistě přírodními éterickými oleji, které působí příznivě na lidské zdraví. Ručníkem pak saunér víří teplý vzduch s éterickým olejem uvnitř sauny a pro intenzivnější zážitek přidá takzvané parní nárazy.

Po domluvě máte příležitost si u nás v sauně vychutnat zážitkové saunování se saunovým ceremoniálem. Pod vedením zkušeného saunéra si můžete vyzkoušet jedinečnou atmosféru doplněnou příjemnými vůněmi, tématickou hudbou a uklidňujícím osvětlením. Nabízíme několik druhů saunových ceremoniálů, abyste si mohli vybrat podle aktuální chuti.

Dynamický ceremoniál

Tento druh ceremoniálu je určený pro oživení vašeho saunování, zlepšení nálady a hlavně pro intenzivnější saunovací zážitek. Hudba bývá u tohoto typu ceremoniálu rychlejší a dynamičtější než například u relaxačního. Můžete čekat osvěžující a stimulující éterické oleje + výraznější saunérskou podívanou.

Relaxační ceremoniál

Ceremoniál speciálně pro uklidnění a relaxaci po dlouhém a namáhavém dnu. Uklidňující tóny spojené s tlumeným světlem a příjemnou vůní se skvěle kombinují s mírným a pozvolným nárůstem tepla. Vzniklá atmosféra vás uvolní, zbaví nahromaděného stresu a posílí váš imunitní systém.

 

 

Více o termínech konání naleznete v Aktualitách.

V případě zájmu lze saunové ceremoniály objednat k privátnímu wellness. 

 

Vířivka 

 

Vířivka až pro 5 osob nabízí dokonalou relaxaci a regeneraci tělu unavenému cvičením či celodenním shonem. 

 

Otevírací doba wellness 

PONDĚLÍ 18:00 - 22:00  ŽENY
ÚTERÝ 19:00 - 22:00  SMÍŠENÝ
STŘEDA 18:00 - 22:00  SMÍŠENÝ
ČTVRTEK 18:00 - 22:00  SMÍŠENÝ
PÁTEK 18:00 - 22:00  SMÍŠENÝ
SOBOTA 16:00 - 19:30  SMÍŠENÝ
NEDĚLE 16:00 - 20:30  SMÍŠENÝ

 

PRIVÁTNÍ WELLNESS  je možné si objednat denně. Cena za 2h je 1.500 Kč ( max.10 osob). Rezervaci je nutné provést minimálně 24 hodin předem na tel. 226 230 920.

 

Nabízíme možnost využití sauny a vířivky i  mimo veřejnost.

Rezervace na:

e-mail: fit@wellnessdobrichovice.cz 

tel.: +420 226 230 920

GSM: +420 604 954 256

 

Návštěvní řád wellness zde.